مراسم حضرت رقیه (خاوه اردهال)
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۰۹/۰۸ | مرتبط با : اطلاعیه | 29 نفر

تصاویر از زهرا اسکندری …

 _DSC0229_resize

_DSC0194_resize _DSC0195_resize

ادامه مطلب . . .


شعر اربعینی
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۰۹/۰۸ | مرتبط با : اطلاعیه | 27 نفر

اربعین آمد و چشم ها باز گریان می شود

کربلا ماتم سرای اهل ایمان می شـــــــود

غصه های آل طه در مسیر کوفه و شـــام

یاد شام تارشان در کنج ویران می شـــود

ادامه مطلب . . .


دلیل بزرگداشت اربعین چیست‌؟
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۰۹/۰۸ | مرتبط با : اطلاعیه | 18 نفر

دلیل بزرگداشت اربعین چیست‌؟

اعتبار اربعین امام حسین(علیهالسلام) از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی‌ وفاداران به امام حسین(علیهالسلام) شناخته شده بوده و است‌. کتاب مصباح المتهجد شیخ طوسی که حاصل گزینش دقیق و انتخاب معقول شیخ طوسی از روایات‌ فراوان در باره تقویم مورد نظر شیعه در باره ایام سوگ و شادی و دعا و روزه و عبادت است‌، ذیل ماه «صفر» می‌نویسد: نخستین روز این ماه (از سال ۱۲۱)، روز کشته شدن زید بن علی بن الحسین است‌.

ادامه مطلب . . .


تحلیل نهضت عاشورا‎
توسط مدیر سایت در ۱۳۹۳/۰۸/۲۱ | مرتبط با : محرم | 34 نفر

 

امام حسین(ع): لیکون کلمه الله هی العلیا

تاکنون‌ تحلیل‌های‌ متعددی‌ از حادثه‌ی‌ عظیم‌ کربلا و اهداف‌ قیام‌ سیدالشهدا (ع‌) صورت‌ گرفته‌ و از منظرهای‌ مختلفی به‌ آن‌ نگریسته‌ شده‌ است‌. اصولا سه‌ نوع‌ تفسیر از واقعه‌ کربلا در جهان ‌اسلام‌ و بین اهل سنت وجود داشته‌ است: در تفسیر اول افرادی چون‌ ابوبکر ابن‌ عربی(متوفی۵۴۳) و ابن تیمیّه(متوفی۷۲۸) [۱]‌ و به دنبال آن وهابیون متاثر از او، بر حاکمیت ‌اموی‌ صحه‌ می‌گذاشتند و جنایات یزید را اینگونه توجیه می کنند که یزید شخص‌ صالحی‌ بود و عمل‌ ابی‌عبد الله(ع)‌ یک‌ حرکت‌ شتابزده و شورش‌ گونه‌ و تحت‌ تأثیر تحریکات‌ تندروان و اوباش‌ کوفه‌ انجام‌ گرفت. گروه‌ دوم همچون  ابن‌ خلدون(متوفی۸۰۸)‌، بر نگرش‌ امثال‌ ابن‌ عباس‌، عبد الله بن عمر و محمد بن‌ حنفیه ‌صحه‌ می‌گذاشتند‌ و معتقد بودند که یزید شخص‌ فاسدی‌ بود و قیام‌ علیه‌ او لازم‌ بود ولی‌ حسین‌ بن‌ علی(ع)‌ در برآورد قدرتش‌ در مقابل‌ یزید دچار اشتباه‌ محاسبه‌ شد. ارزیابی او از دشمن دقیق نبود. قدرت یزید بیش از حدی بود که ایشان محاسبه می کردند و قدرت نظامی امام در حدی نبود که بتواند بر دشمن پیروز شود، به همین جهت قیام او‌ نتیجه‌ بخش‌ نبود. این‌ نگرش‌ عکس‌العمل‌ یزید را نسبت‌ به‌ حسین‌ بن‌ علی(ع)‌ غیر قابل‌ توجیه‌ می‌داند و آن‌ را محکوم‌ می‌کند. دیدگاه‌ سوم‌ متعلق‌ به‌ امثال‌ شافعی‌، حنبلی‌ و نواندیشان ‌معاصر اهل‌ سنت‌ است‌. این‌ دیدگاه‌ در جبهه‌ موافق‌ با حرکت‌ سید الشهدا قرار دارد. هم‌ یزید را شخص‌ فاسد و مستحق‌ سقوط می‌داند و هم‌ عمل‌ سید الشهدا را عملی‌ عاقلانه‌، مسئولانه‌ و نتیجه‌ بخش‌ می‌خواند. «مازنی‌» می‌گوید: «هر قطره‌ از خون‌ او، هر حرف‌ از نام‌ او، و هر جلوه‌ از خاطره‌ او تبدیل‌ به‌ مینی‌ شد که‌ سرانجام‌ بنیان‌ حکومت‌ بنی‌ امیه‌ را برکند و بر باد داد.» [۲] بر اساس‌ این‌ دیدگاه ‌خاطره‌ی‌ شهادت‌ حسین‌ بن‌ علی(ع)‌ باید انگیزه‌ بر پایی مراسم‌ جشن‌ و سرور باشد نه‌ اشک‌ و عزاداری‌ و آه‌. همچنانکه‌ عید بزرگ‌ مسلمین‌ عید قربان‌ به ‌همان‌ اندازه‌ یادآور یک‌ موفقیت انسانی و فداکاری‌ است‌ و در آن‌ جشن‌ و سرور برگزار می‌گردد. [۳]

 

ادامه مطلب . . .


تصاویر روز عاشورا
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ | مرتبط با : اطلاعیه | 192 نفر

تصاویر تاسوعا و عاشورا
توسط مدیر سایت در ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ | مرتبط با : محرم | 330 نفر

 

DSC02674 (www.khaveh.com)

 

DSC02661 (www.khaveh.com)

 

DSC02659 (www.khaveh.com)

 

DSC02658 (www.khaveh.com)

 

DSC02657 (www.khaveh.com)

 

DSC02656 (www.khaveh.com)

 

ادامه مطلب . . .


السلام علیک یا ثارلله
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۰۸/۱۲ | مرتبط با : اطلاعیه | 49 نفر

url

خدا را شاکرم که بر حسین گریانم …


وقایع روز عاشورا
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۰۸/۱۲ | مرتبط با : اطلاعیه | 28 نفر

وقایع روز عاشورا

این روز، پر آوازه ترین روزهاى سال و خاطره آمیزترین تاریخ بشرى است . دراین روز بزرگ ، پاى مردى ، فداکارى و سربلندى گروه اندکى از انسان هاى به خدا پیوسته و در برابر ده ها هزار مردان جنگى و جنایت پیشه به نمایش ‍ درآمد. این روز، روز فداکارى امام حسین علیه السلام و یاران باوفاى وى مى باشد و تا ابد به آنان تعلق خواهد داشت . در این روز، حوادث و رویدادهاى مهمى در سرزمین کربلا به وقوع پیوست که براى همیشه در تاریخ انسان ها ثبت و درج خواهد ماند.در این جا به طور گذرا به اهم رویدادهاى روز عاشورا مى پردازیم:

ادامه مطلب . . .


روز نهم محرم (علمدار کربلا)
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۰۸/۱۱ | مرتبط با : اطلاعیه | 34 نفر

عباس،فرزند علی و امّ البنین، در روز چهارم شعبان سال ۲۶ هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود.مادرش فاطمه، دختر حزام بن خالد بود که نیاکانش همه از دلیر مردان عرب بوده و در شجاعت و دلیری در دنیای عرب مشهور بوده اند.

ادامه مطلب . . .


وقایع تاسوعای حسینی
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۰۸/۱۱ | مرتبط با : اطلاعیه | 34 نفر

چون روز نهم محرم الحرام رسید شمر ملعون با نامه ابن زیاد لعین در امر قتل امام علیه السلام به کربلا وارد شد و آن نامه را به ابن سعد نمود، چون آن پلید از مضمون نامه آگه گردید خطاب کرد به شمر و گفت مالک وَیْلَکَ خداوند ترا از آبادانیها دور افکند و زشت کند چیزی را که تو آورده‌ای، سوگند با خدای چنان گمان می‌کنم که تو بازداشتی ابن زیاد را از آنچه من بدو نوشتم و فاسد کردی امری را که اصلاح آن را امید می‌داشتم والله حسین آنکس نیست که تسلیم شود و دست بیعت به یزید دهد چه جان پدرش علی مرتضی در پهلوهای او جا دارد، شمر گفت اکنون با امر امیر چه خواهی کرد؟ یا فرمان او بپذیر و با دشمن او طریق مبارزت گیر و اگرنه دست از عمل بازدار و امر لشکر را با من گذار، عمر سعد گفت لا وَلا کَرامَهَ لَکَ من اینکار را انجام خواهم داد تو همچنان سرهنگ پیادگان باش و من امیر لشکرم، این بگفت و در تهیه قتال با جناب سیدالشهداء علیه السلام شد.

ادامه مطلب . . .copy right © 2010 , P30update : www.P30update.net