نوروز فاطمی…
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ | مرتبط با : اطلاعیه | 11 نفر

عید امسال پر از بوی گل یاس شده است
و پر از خاطره ی گندم و دستاس شده است
همه ی دشت گواهند که با بوی بهار
عطر یک خانه ی آتش زده احساس شده است
چینش سفره امسال تفاوت دارد
سین هر سفره ، سلامی است که بر یاس شده است
روضه ی چادر خاکی همه جا پیچیده
سیب ها طعم خوش کوثر و اخلاص شده است
ابر ،در هیات یک مستمِع مداحی است
بس که می گرید و دل نازک و حساس شده است
جان گل های جهان پیشکش یاسی که
زخمی سیلی باد و ستم داس شده است …


همکاری با ستاد وارثان-اطلاعیه شماره۲
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ | مرتبط با : اطلاعیه | 14 نفر

از کلیه دوستان و عزیزان  اهل قلم دعوت به عمل می آید تا در کلیه زمینه های فرهنگی ستاد وارثان شهادت

 

نسبت به معرفی خود و همچنین زمینه فعالیت خود(شعر،نویسندگی و…) به سامانه پیامکی ستاد وارثان شهادت

۵۰۰۰۱۰۰۰۱۹۳۳

 

و از طریق سایت ستاد و یا با شماره ۰۹۱۳۳۶۲۳۸۸۳(علی اصغر شریفی ) تماس حاصل فرمایند 

یا علی مدد

ستاد وارثان شهادت


همکاری با ستاد وارثان(اطلاعیه شماره ۱)
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ | مرتبط با : اطلاعیه | 16 نفر

 از کلیه عزیزان و دوستان دلسوز تقاضا میشود تا تمامینظرات و پیشنهادت  خود را

جهت بهتر شدن مراسمات و کلیه امور ستاد با

شماره پیامکی ۵۰۰۰۱۰۰۰۱۹۳۳

و یا از طریق همین سایت در اختیار مسئولین ستاد قرار دهند تا هر چه سریعتر سعی در رفع و بهتر شدن فعالیت ها در تمام زمینه های صورت پذیرد.

…یا علی مدد…

 

ستاد وارثان شهادت

 

ا


سامانه پیامکی ستاد وارثان شهادت
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ | مرتبط با : اطلاعیه | 15 نفر

Untitled-1


دل نوشته …
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ | مرتبط با : اطلاعیه | 20 نفر

433848_Fi2xsEcr

بِگُذَر زود از این کوچه.‌..تو را خواهد کشت

در دل دشمن تو نیست حیا٬ خواهد کشت

کینه ی بَدْر و اُحُد در دل سنگش مانده

آنقَدَر هست که بی چون و چرا خواهد کشت

ادامه مطلب . . .


ماجرای فدک…
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ | مرتبط با : اطلاعیه | 21 نفر

 فدک آن چنان که مورخان نوشته‏اند، قریه آبادی بوده، در حدود ۱۴۰ کیلومتری مدینه در قسمت خیبر. این قریه در سال هفتم هجری به دست پیامبر اسلام افتاد. جریان از این قرار بود:پیامبر(ص) پس از محاصره خیبر و درهم شکستن قدرت یهود در آن محیط، و عطوفت و مهربانی آن حضرت نسبت به چند قریه از آن آبادی‏ها، مردم آبادی فدک حاضر شدند با پیامبر(ص) مصالحه کنند که نصف سرزمین آن‏ها اختصاص به پیامبر(ص) داشته باشد و نصف دیگر از آن خودشان، در عین حال کشاورزی سهم پیامبر به عهده خود آن‏ها باشد و در برابر زحماتشان مزد بگیرند.

ادامه مطلب . . .


السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س)
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ | مرتبط با : اطلاعیه | 17 نفر

فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است. این طایفه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می‌باشند. در یکی از این گفتارها (که البته مورد اتفاق مسلمانان، اعم از شیعه و سنی است)، رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)می‌فرمایند: "فاطمه سرور زنان جهانیان است". اگر چه بنابر نص آیه شریفه قرآن، حضرت مریم برگزیده زنان جهانیان معرفی گردیده و در نزد مسلمانان دارای مقامی بلند و عفت و پاکدامنی مثال‌زدنی می‌باشد و از زنان برتر جهان معرفی گشته است، اما او برگزیده‌ی زنان عصر خویش بوده است. ولی علو مقام حضرت زهرا (علیها السلام) تنها محدود به عصر حیات آن بزرگوار نمی‌باشد و در تمامی اعصار جریان دارد. لذا است که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در کلامی دیگر صراحتاً فاطمه (علیها السلام) را سرور زنان اولین و آخرین ذکر می‌نمایند. اما نکته‌ای دیگر نیز در این دو حدیث نبوی و احادیث مشابه دریافت می‌شود و آن اینست که اگر فاطمه (علیها السلام) برترین بانوی جهانیان است و در بین زنان از هر جهت، کسی دارای مقامی والاتر از او نیست، پس شناخت سراسر زندگانی و تمامی لحظات حیات او، از ارزش فوق العاده برخوردار می‌باشد. چرا که آدمی با دقت و تأمل در آن می‌تواند به عالیترین رتبه‌های روحانی نائل گردد. از سوی دیگر با مراجعه به قرآن کریم درمی‌یابیم که آیات متعددی در بیان شأن و مقام حضرتش نازل گردیده است که از آن جمله می‌توان به آیه‌ی تطهیر، آیه مباهله، آیات آغازین سوره دهر، سوره کوثر، آیه اعطای حق ذی القربی و… اشاره نمود که خود تأکیدی بر مقام عمیق آن حضرت در نزد خداوند است. این آیات با تکیه بر توفیق الهی، در مقالات دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ما در این قسمت به طور مختصر و با رعایت اختصار، به مطالعه شخصیت و زندگانی آن بزرگوار خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب . . .


حضرت معصومه (سلام الله علیها)
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ | مرتبط با : اطلاعیه | 36 نفر

حضرت معصومه علیها السلام در اول سال ۱۷۳ هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود.

پدرش امام هفتم شیعیان حضرت موسی بن جعفر علیه السلام و مادرش حضرت نجمه بود که به علت پاکی و طهارت نفس به او طاهره می گفتند.حضرت معصومه در ۲۸ سالگی و در روز دوازدهم ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری در قم به شهادت رسید که امروز بارگاه ملکوتی و مرقد مطهرش همچون خورشیدی در قلب شهرستان قم می درخشد و همواره فیض بخش و نورافشان دلها و جانهای تشنه معارف حقانی است.

ادامه مطلب . . .


امام حسن عسگری(علیه السلام)
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ | مرتبط با : اطلاعیه | 33 نفر

امام حسن عسکری (ع) در سال ۲۳۲هجری در مدینه چشم به جهان گشود. مادر والا گهرش سوسن یا سلیل زنی لایق و صاحب فضیلت و در پرورش فرزند نهایت مراقبت را داشت، تا حجت حق را آن چنان که شایسته است پرورش دهد.

این زن پرهیزگار در سفری که امام عسکری (ع) به سامرا کرد همراه امام بود و در سامرا از دنیا رحلت کرد. کنیه آن حضرت ابامحمد بود.
 

ادامه مطلب . . .


موقعیت تاریخی خاوه اردهال
توسط جواد رجبی در ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ | مرتبط با : اطلاعیه | 82 نفر

 

khaveh  (7)

 

 

 

 

 

 

بین کوهپایه های سلسله جبال کرکس در فاصله ی ۴۰ کیلومتری مغرب کاشان  و ۳۰ کیلومتری شرق دلیجان منطقه ای به وسعت بیش از ۳۰۰ کیلومتر مربع  موجود می باشد که  شامل بر تعدادی روستا است با نام مجموعه « اردهال » که دارای آب و هوای معتدل و ییلاقی است، هریک از روستاهای منطقه با نام خاص خود معرفی می شوند ، ولی ادامه اردهال را با خود یدک می کشند  و  خانواده های قدیمی و ریشه دار این منطقه نام فامیلی خود را اردهالی انتخاب نمودند . یکی از دلایل آوردن پسوند «اردهال» به دنبال هریک از روستاها به خاطر مجموع رشته کوههای « اردل»  است که چون  حصاری این منطقه را  دربرگرفته است .

 خاوه اردهال  کوهستانی ترین روستای این منطقه و با مجموع مزارعی که حتی از ۳۰ کیلومتر تجاوز می نماید یکی از پرجمعیت ترین  و خوش آب و هواترین روستاهای منطقه می باشد .

نویسنده : اکبر قاسمی از کرج

ادامه مطلب . . .copy right © 2010 , P30update : www.P30update.net